Vazgeçilmez Halı Saha Tipleri

 

 

1- Halı Saha Organizatörü

Halı Sahanın bütün bütçelendirme, lojistik, giyim vs. ihtiyaçlarıyla ilgilenen girişken bi o kadarda heyecanlı abimiz. Herkese anında ulaşabilir, yedekte elemanı herzaman vardır bütün zorlukların üstesinden gelir…

2-Çağrılmayan Kişi

Ne kadar çağırmasakta,ne kadar maç günü telefonlarına cevap vermesekte; O, ne zaman adam eksik dediğimizde, koşarak gelir. Eyvallah, halı sahaların yedek yıldızı..

3-İşini Ciddiye Alan Kaleci

Maçın başında en önemli oyuncudur, görünüş tamamen profesyonel:eldiven, kaleci forması, göz altı boyası.. 🙂 Her maça lazım, olan bu arkadaşların alternatifi olmadığı için yeri sağlamdır. İstediği takdirde bir hafta sonraki maça gelebilirler.

sosyaltribunhiguan.gif

 

4- Halı Saha Seyircisi

Maç öncesi ve sonrası puanlamanızı bu jüri yapar. Maç sırasında konsantirenizi  bozabilir, yanlış bi harekette küfre maruz kalabilirsiniz. Özellikle kale arkasında bu abilerden görürseniz maça bir sıfır geride başlarsınız, kalecinizin oyunla ilişkisi,onların elindedir.

yanci

 

5- Sürekli Yatan Oyuncu

İkili mücadeleyi kaptığı an yere yatar. Her zaman olmasada seslendirmede yapabillir. Maç sonlarına doğru yerde kalma süresi uzayabilir.

yerde-yatan

 

 

 

 

 

6- Sabit Defans 

Ülkemizde en çok rastlanan oyuncu tipidir. Gereksiz ileri çıkan yeteneksiz versiyonun bir üst modelidir. Genellikle iyi niyetlidirler fakat hırslı olduklarında bir kaç kişiyi sakatlayabilirler.

sabitdefans

7- Sürekli Küfür Eden 

Bu en bombasıdır, zeki ama çalışmıyor gibi, yeteneklidir ama çok agresif olduğu için, ne kendi zevk alır maçtan, ne de diğerlerine zevk verir, işi gücü konuşmaktır, ‘hasan senin oynayacağın topu skiim, ihsan sabahtan beri bir pas atacan aq, yav boşa kaçıyorum kıçımı yırtıyorum biriniz görmüyosunuz, ya bırakın skerim böyle futbolu yaaaa…’ şeklinde sürekli çemkirir, karşı takımdan birisi olmazsa, muhakkak kendi takımından biriyle kavga eder ve çoğunlukla küsüp gider.

3315998018_bd22a1d3a5_z

UludağSözlük-saipsiz

 

8- Beklenmeyen Messi

Son dakika gelmeyen sabit defans tipinin yerine gelip, messi ye bağlar. Takımı sırtlar. Hatalı oynayanlara karşı birşey söyleyemez. Disiplini ve maçın yıldızı havasını soyunma odasına kadar devam ettirir.